• image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
Previous Next

Aktualności

 

II Grand Prix Gminy Czerwonak 

1 runda II Grand Prix Gminy Czerwonak w Pływaniu – 29.10.2017r. Najlepsze wyniki uzyskali: Łukasz Waligóra (kat. 2006-07) zajmując pierwsze miejsce w stylu dowolnym na dystansie 50m. Na tym samym dystansie w kategorii wiekowej 2004-05 wygrał Jan Wermiński, a Filip Adamczyk był drygi. Krzysztof Szmyt (kat. wiekowa 2003 i starsi) był trzeci. Tę samą lokatę zajęła także Ida Karczmarek (kat.2004-05).

W stylu grzbietowym na dystansie 100m najlepszy wynik osiągnął Jan Wermiński wygrywając swoją kategorię wiekową (2004-05). Trzeci w tym wyścigu był Kacper Tuczyński, a czwarty Dawid Maćkowiak. W kategorii 2006-07 drugi był Łukasz Waligóra. Drugi był również Krzysztof Szmyt (kat. 2003).

 

Grand Prix Wągrowca w Pływaniu

1 runda Grand Prix Wągrowca w Pływaniu – 22.10.2017r. W zawodach wzięło udział 7 zawodników Fali. Startowali w czterech konkurencjach zdobywając cztery medale – dwa złote, srebrny i brązowy. W jednej konkurencji - 50m stylem klasycznym całe podium należało do naszych zawodników. Pierwsze miejsca zajął Krzysztof Szmyt, drugi był Jan Wermiński, trzeci Oskar Szymański, a tuż za podium uplasował się Kacper Marszałkiewicz.

Krzysztof Szmyt był też pierwszy na 100m motylkiem, Kacper Marszałkiewicz zajął w tym wyścigu piątą lokatę, a szósty był Oskar Szymański. W dwóch pozostałych konkurencjach50m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym Dawid Maćkowiak był dwukrotnie ósmy, a Ida Karczmarek dwa razy zajęła dziesiąte miejsce.

 

Zawody pływackie z okazji 5 urodzin Term Maltańskich.

16 października 2016 odbyły się zawody pływackie z okazji „5 Urodzin Term Maltańskich”. W zawodach brali udział zawodnicy w wieku już od 5 lat. Swarzędz na tych zawodach reprezentowało 6 zawodników „Uczniowskiego Klubu Sportowego Fala Swarzędz”. W swoich kategoriach wiekowych zajęli dobre lokaty, poprawiając dotychczasowe rekordy życiowe.

Najmłodsi zawodnicy mogli wystartować tylko na dystansie 25 m. rozgrywanych stylem dowolnym. W kategorii zawodników 8-9 lat Tymon Waligóra był dziewiąty. Następna kategoria 10-11 lat to srebrny medal Dawida Maćkowiaka (zdjęcie) oraz piąte miejsce Łukasza Waligóry, dziewiąte Zofii Konon  i dziesiąte Filipa Miłosza.

W kategorii zawodników 13 letnich, Klub reprezentowali Krzysztof Szmyt i Oskar Szymański. Krzysztof w swoim koronnym stylu grzbietowym zajął na dystansie 200 m pierwsze miejsce. Drugi był na 200 m stylem dowolnym, a trzeci na 200 m stylem zmiennym. W konkurencji 200m stylem dowolnym płynął z olimpijczykiem Kacprem Majchrzakiem, który zajął niekwestionowane pierwsze miejsce w kategorii open. Oskar zajął piąte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i ósme na 100 m stylem klasycznym.

W zawodach zorganizowano też jedną, nietypową dla pływania konkurencję. Była to sztafeta złożona z młodego zawodnika i dorosłego członka rodziny. Konkurencja ta padła łupem zawodnika Fali Dawida Maćkowiaka i jego wujka, którzy stanęli na najwyższym miejscu podium (zdjęcie). Konkurencja ta cieszyła się największym zainteresowaniem podczas całych zawodów. Połączyła we wspólnym wysiłku dzieci z rodzicami, wujkami, ciociami, a nawet dziadkami, budując i scalając więzy rodzinne.

 

 

III Karkonowski Puchar Sprintu w Jeleniej Górze

        21 maja 2016 r. na zawody do Jeleniej Góry wyjechał Jan Wermiński, który każdy z dwóch startów zakończył miejscem na podium. Na dystansie 50 stylem klasycznym zdobył złoty medal, a start na dystansie 100 stylem zmiennym zakończył na 2 pozycji.

 

2 Meeting Pływacki im. Macieja Frankiewicza Poznań,

        W dniu 20 maja 2016 r. czterech zawodników Fali rywalizowało na obiekcie Term Maltańskich. Najwyższe miejsce zajęła Dominika Barczyk zdobywając srebrny medal w stylu grzbietowym na dystansie 100 m. W stylu dowolnym na dystansie 50 m była czwarta. Na tym samym dystansie Magdalena Starszak i Oliwia Gadzińska zajęły odpowiednio 32 i 42 miejsce. Obie dziewczyny zajęły natomiast szesnaste miejsca w swoich kategoriach wiekowych na 200 m. w stylu dowolnym. Piotr Kolasiński-Kolenda na dystansie 100 m w stylu grzbietowym był dwunasty.

  
 
  

 

Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 lat Poznań

 
        W dniach 21-22.05.2016 na obiekcie Term Maltańskich odbyły się zawody pływackie skierowane do  10 i 11 letnich zawodników.  Na starcie stawiło się 125 chłopców  i 110 dziewcząt z 23 klubów wielkopolski.Na zawodach  zaprezentowało się trzech zawodników i jedna zawodniczka naszego klubu, startując każdy w czterech indywidualnych konkurencjach. Najlepszy wynik osiągnął Aleksander Minge na 50m stylem grzbietowym zajmując 6 miejsce. Olek był też10 na 100 m stylem klasycznym i 16 na 50 m stylem dowolnym. Kolejne dobre, bo 11 miejsca wywalczyli Aleksander Minge i Kacper Tuczyński. Pierwszy uzyskał je na 100 m stylem zmiennym, a drugi na 100 m stylem grzbietowym. Większość pozostałych startów naszych zawodników zakończyła się na pozostałych pozycjach drugiej dziesiątki. Dobrze zaprezentował się Dawid Maćkowiak, który trzy starty zakończył na pozycjach: 100 m stylem dowolnym – 14; 200 m stylem zmiennym – 15 i 50 m stylem dowolnym – 16. Bardzo dobrze zaprezentowała się Ida Karczmarek, która w żadnym z startów nie wypadła poza drugą dziesiątkę. Najlepszy wynik uzyskała na 200 m stylem zmiennym – 14 lokata, potem kolejno plasowała się na miejscach: 15 na 50 m stylem motylkowym, 19 na 200 m stylem dowolnym i 20 na 100 m stylem klasycznym. Cztery starty zawodnicy Fali zakończyli na miejscach poza drugą dziesiątką. Nasi zawodnicy w każdej konkurencji rywalizowali z przeciętnie  z 50 konkurentami ze swojego rocznika.
 
 
 
 
 
 

1 % podatku - tak wiele za tak niewiele.

Nie przechodźmy obok tego obojętnie.

Dzięki Państwu, dzieci mogą rozwijać swoje umiejętności.

Dziękujemy za Wasz 1% podatku. UKS Fala Swarzędz

Podatek przekazujemy na rzecz WOZP wpisując w cel szczegółowy

jako UKS FALA SWARZĘDZ.

W naszym interesie jest też przekonanie naszych znajomych,

rodziny do wspomożenia w ten sposób naszego Klubu.

 przykład prawidłowo wypełnionego formularza:

1% podatku

 

X Puchar Prezydenta Kalisza

W dniu 14 maja 2016 roku odbyły się zawody - X Puchar Prezydenta Kalisza. W zawodach uczestniczyli dwaj zawodnicy Fali: Karol Barczyk w kategorii 9-latków i Aleksander Minge w kategorii dzieci 11-12 lat. Z zawodów nasi zawodnicy przywieźli cztery medale. Dwa złote i dwa brązowe. W stylu dowolnym Karol Barczyk zdobył dwa złote medale na dystansie 50 i 100m oraz jeden brązowy w sprincie na dystansie 25 m.  W tym stylu Aleksander Minge wystartował na dystansie 50m i zajął 13 miejsce. Dużo lepiej Aleksander wypadł na dystansie 50 m w stylu grzbietowym i klasycznym zajmując odpowiednio 5 i 6 miejsce. Aleksander był też 5 na dystansie 50 m stylem motylkowym. Karol w tym stylu na dystansie 25 m zajął trzecie miejsce. Oceniając miejsca Olka trzeba jednak zaznaczyć, że w swojej kategorii wiekowej rywalizował z starszymi o rok pływakami. Gdyby kategoria wiekowa obejmowałaby tylko 10 latków, wtedy Olek w swych startach w stylu grzbietowym, klasycznym i motylkowym byłby trzykrotnie drugi.

 
Wiosenne Mistrzostwa MKP Bobry Dębica 2016

W Dębicy w dniach 6-7 maja odbyły się  Wiosenne Mistrzostwa MKP Bobry Dębica 2016 – Klub reprezentowali Dominika i Karol Barczyk. Dominika w swym koronnym stylu w każdym starcie zajęła medalowe miejsce. Na dystansie 50 i 100 metrów była druga, trzecia zaś na 200m. Startowała również na dystansie 200 m stylem zmiennym zajmując 11 miejsce. Karol stanął na starcie dwóch wyścigów w stylu dowolnym. Start na 100 m dał mu złoty medal, zaś w wyścigu na 50 m był czwarty, ze stratą do trzeciego zawodnika zaledwie 0,04 s.

 

ZAWODY

W dniach 15.04 – 17.04.2016  w m. Golem na Białorusi zawodnicy Fali Swarzędz - Weronika i Kacper Nowiccy wzięli udział w Spartakiadzie Młodzieży w Pływaniu i Lekkiej Atletyce. Udział w zawodach był możliwy dzięki zaproszeniu od Białoruskiej Federacji Sportu, jakie otrzymał Uczniowski Klub Sportowy przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej, który Kacper i Weronika wzmocnili.

Zawody odbyły się na pływalni kompleksu sportowego „VIPRA”. Ekipa z Poznania liczyła 13 osób - 4 pływaków oraz 6 lekkoatletów.

Zawodnicy Fali byli uczestnikami sztafety mieszanej 4x50 m stylem dowolnym, która zdobyła złoty medal oraz wywalczyli indywidualnie 5 medali:

- Weronika Nowicka   1 złoto - 100 metrów stylem dowolnym, 3 x srebro - 50 metrów stylem dowolnym, 50 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem zmiennym

- Kacper Nowicki 2 x złoto - 50 i 100 metrów stylem dowolnym, 2 x srebro - 50 metrów stylem grzbietowym i 100 metrów stylem zmiennym.

 

      W dniu 10 kwietnia 2016 w Zielonej Górze odbyły się Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Puchar Sprintu”. Zawody skierowane były do zawodników specjalizujących się w sprincie na dystansie 50m. Klub reprezentował Jan Wermiński. Jan brał udział w dwóch wyścigach i był klasyfikowany w grupie zawodników dwunastoletnich. Najlepszy wynik osiągnął w stylu klasycznym przepływając 50 m w 41,33s, co pozwoliło mu stanąć na trzecim miejscu podium. W stylu dowolnym zajął dziewiąte miejsce.

       W dniach 18-19 marca 2016 r. na obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 lat w pływaniu. Klub reprezentowało dwóch zawodników. Każdy z nich wystąpił w dwóch konkurencjach. Krzysztof Szmyt w dwóch startach w stylu grzbietowym zdobył dwa medale. Złoty na dystansie 200 metrów oraz srebrny na 100 metrów. Jan Wermiński płynął stylem klasycznym. Zdobył brązowy medal na dystansie 100 metrów. Dystans 200 metrów zakończył się dyskwalifikacją z powodu przedwczesnego startu. Zmierzony czas dawał mu trzecią lokatę. 

      W dniach 04-06.03.2016 r.  w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – 15. Klub reprezentowała Dominika Barczyk, która startowała w swoim koronnym stylu grzbietowym. Najlepszy wynik uzyskała na dystansie 50 metrów. Ósme miejsce w eliminacjach dało jej prawo startu w finale „A”. Zajęła w nim siódme miejsce poprawiając jednocześnie swój czas z eliminacji o 0,27s. i ustanawiając rekord życiowy. Dystans 100 m to wywalczenie prawa startu w finale”B”, w którym ostatecznie uzyskała wynik dający jej dziesiąte miejsce w Polsce. Na tym dystansie Dominika także ustanowiła swój rekord życiowy. Start na dystansie 200 m to siedemnaste miejsce.

 

 

Sprawdzian kandydatów do klasy sportowej o profilu pływackim

            W dniu 20 marca 2016 roku na basenie „Wodny Raj” odbyła się pierwsza tura kwalifikacji do klasy sportowej prowadzonej w Szkole Podstawowej nr 1 w Swarzędzu.

Kwalifikacje prowadzili nauczyciele, którzy następnie poprowadzą treningi młodych adeptów pływania w pierwszej klasie. Kandydaci stawili się punktualnie i po wizycie w szatni spotkali się ze swoim przyszłym trenerem – Panem Tomaszem Grajewskim. Test rozpoczął się od omówienia i pokazu ćwiczeń. Każde ćwiczenie podlegało punktowej ocenie. Suma punktów będzie miała znaczenie przy ustalaniu kolejności przyjęć do klasy pływackiej. Dzieci w kolejności musiały zademonstrować umiejętność zanurzenia głowy z wydechem powietrza do wody, samodzielnego leżenia na plecach, leżenia na piersiach, skoku do wody z brzegu basenu, przepłynięcia małego basenu dowolnym sposobem. Punktowane było także zrozumienie poleceń wydawanych przez trenera. Wszyscy kandydaci poradzili sobie z zadaniami testu bardzo dobrze. Widać było obycie z wodą i podstawowe umiejętności pływackie. Prowadzącemu test pomagały zawodniczki UKS Fala Swarzędz – Aleksandra Grygier i Joanna Radosz, które utrzymywały porządek wśród młodych pływaków, oczekujących na swoją kolej w teście.

Powstająca klasa, będzie już drugą, realizująca program sportowego pływania. Ubiegłoroczni uczestnicy testu pływają już dwoma stylami: kraulem na grzbiecie i kraulem na piersiach oraz doskonalą umiejętność pływania stylem klasycznym.

Szkoła przewiduje jeszcze jeden termin, w którym przeprowadzi test kwalifikacyjny.

 

STYPENDIUM

9 marca 2016 r. do Sali Mozaikowej w swarzędzkim Ośrodku Kultury zaproszeni zostali tegoroczni stypendyści sportowi wraz z bliskimi im osobami. Stypendia wręczał osobiście Burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Pan Marian Szkudlarek. Gmina Swarzędz należy do nielicznego grona miast i gmin wspierających zawodników corocznymi nagrodami oraz stypendiami. Takie działanie jest jednym z elementów programu rozwoju sportu i rekreacji realizowanego przez swarzędzki samorząd. Warunkiem przyznania stypendium jest zajęcie jednego z pierwszych pięciu miejsc w Mistrzostwach Polski, Europy i Świata.

W Sali Mozaikowej wszyscy wyróżnieni młodzi sportowcy otrzymali umowy stypendialne oraz listy gratulacyjne podpisane przez burmistrza. Było oczywiście pamiątkowe wspólne zdjęcie i słodki poczęstunek. Pan Marian Szkudlarek był obecny w czasie całego spotkania. Rozmawiał z sportowcami, pytał o wrażenia ze startów oraz plany na ten rok.

Wśród 17 stypendystów sportowych znalazło się pięciu zawodników reprezentujących pływanie w tym zawodniczka UKS Fala Swarzędz – Joanna Radosz i nasza była zawodniczka Magdalena Biadała, która obecnie realizuje swoją pasję w pływaniu synchronicznym. Sporty wodne reprezentowało jeszcze 2 zawodników w wioślarstwie i kajakarstwie. Sporty walki to pięciu zawodników, jeden zawodnik reprezentujący tenis ziemny i trzech sporty zespołowe.

 

 

W dniach 19-21 lutego 2016 r. na obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się zawody Poznań International Swimming Cup. Na starcie stanęło 1036 zawodników z 96 klubów reprezentujących Polskę, Niemcy, Norwegię, Rosję, Litwę, Białoruś i Ukrainę. Reprezentacja UKS „Fala Swarzędz” w klasyfikacji klubów zajęła odległe miejsce zdobywając tylko jeden, brązowy medal. Zdobył go nasz najmłodszy zawodnik – Karol Barczyk startujący w kategorii 8-9 lat. Karol płynął stylem dowolnym na dystansie 100 m. Największe szanse medalowe miała Dominika Barczyk, jednak wypadek i kontuzja ramienia wyeliminował ją ze startów indywidualnychi jednej sztafety rozgrywanych w pierwszych dwóch dniach zawodów. W sztafecie 4x50 m stylem dowolnym Dominikę godnie zastąpiła Wiktoria Mikusek i razem z Aleksandrą GRYGIER, Joanną RADOSZ oraz Weroniką Nowicką zajęły dziewiąte miejsce. W trzecim dniu zawodów Dominika stwierdziła, że ból ustąpił i zgłosiła gotowość startową w sztafecie 4x50m stylem zmiennym. Za zgodą trenera wystartowała razem z Aleksandrą GRYGIER, Joanną RADOSZ oraz Weroniką Nowicką. Dziewczyny zajęły czwarte miejsce z stratą tylko 0,46s do trzeciej drużyny. W startach indywidualnych nasi zawodnicy zajmowali miejsca:

- Aleksandra Grygier – dowolny 50 m – 17 miejsce; klasyczny 100 m – 7 miejsce;

- Julita Niewiadomska - motylek 50 m – 15 miejsce; motylek 100 m – 12 miejsce;

- Nowicki Kacper - motylek 50 m – 32 miejsce; 400 m dowolny – 9 miejsce;

- Nowicka Weronika – 100 m grzbiet – 13 miejsce;  50 m grzbiet – 14 miejsce; 200 m dowolny – 17   

  miejsce, 400 m dowolny- 10 miejsce;

- Krzysztof Szmyt – 100 m grzbiet – 6 miejsce; 50 m grzbiet – 8 miejsce;

- Kacper Tuczyński – 100 m grzbiet – 14 miejsce; 50 m grzbiet – 23 miejsce;

- Filip Adamczyk – 100 m grzbiet – 15 miejsce; 50 m grzbiet – 21 miejsce;

- Dawid Maćkowiak – 50 m dowolny – 6 miejsce; 50 m grzbiet – 20 miejsce; 100 m dowolny-28

   miejsce;

- Łukasz Waligóra – dowolny 50 m – 18 miejsce; 50 m grzbiet – 17 miejsce;

- Ida Kaczmarek – dowolny 50 m – 35 miejsce; klasyczny 100 m – 26 miejsce;

- Jan Wermiński – dowolny 50 m – 81 miejsce; klasyczny 50 m – 25 miejsce;

 

ZIMOWE MISTRZOSTWA OKRĘGU WIELKOPOLSKIEGO

W dniach 12-13.02.2016 r. w Poznaniu 6 naszych zawodników wzięło udział  Zimowych Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu.  S ztafeta w składzie: BARCZYK Dominika, NOWICKA Weronika, GRYGIER Aleksandra, RADOSZ Joanna w wyścigach na 4x50m stylem zmiennym oraz 4x50m stylem dowolnym zajęła dwukrotnie trzecie miejsca. Indywidualnie Dominika Barczyk zdobyła dwa złote medale na 50m i 200m stylem grzbietowym oraz brązowy na 100 m stylem grzbietowym. Odnotować też należy uzyskanie przez Weronikę Nowicką dwóch rekordów Polski w kategorii zawodników niesłyszących na dystansie  400 m stylem dowolnym – 4.57,72s oraz na 800 m stylem dowolnym – 10.16,65s. Pozostałe nasze zawodniczki i zawodnicy w startach indywidualnych zajmowali: Aleksandra Grygier w stylu klasycznym dwa szóste, a w konkurencji 100m stylem dowolnym ósme miejsce. Taką samą pozycję na 400 m stylem dowolnym zajęła Joanna Radosz. Tuż za nią na dziewiątym miejscu uplasowała się Weronika Nowicka. W konkurencji mężczyzn na dystansie 400 m stylem dowolnym siódmy był Kacper Nowicki. Krzysztof Szmyt startował w stylu grzbietowym zajmując dwukrotnie miejsce siódme i raz ósme.

     

 

 

 UWAGA!!! UWAGA!!!

Gmina ogłosiła konkurs na najpopularniejszego sportowca Gminy i Klub. Przytaczam treść z strony UMiG.

Szanowni Państwo, zakończył się I Etap Plebiscytu – Najpopularniejszy Sportowiec miasta i gminy Swarzędz. Kapituła Plebiscytu, biorąc pod uwagę wymiar sportowy osiągnięć danego kandydata, wytypowała 10 nominowanych sportowców w każdej z kategorii.

W II etapie plebiscytu – głosowaniu – wybierzemy także najpopularniejszą drużynę sportową z terenu naszej gminy. Głosować można od 4 do 31 stycznia za pośrednictwem strony internetowej:

*   swarzedz.pl/swarzedz_plebiscyt/.  *

Głosować mogą osoby, które najpóźniej 31 stycznia 2016 roku ukończą 8 lat.

W gronie laureatów znalazła się zawodniczka naszego Klubu - Joanna Radosz, która w 2015 roku zdobyła drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym. Asia występuje w drugiej kategorii zawodników 17 - 35 lat i ma nr 4 na liście.

W kategorii drużyn jest też wymieniony nasz Klub z nr 9 na liście.

Proszę o oddanie głosu tak na zawodniczkę jak i na Klub. Dobre miejsce w tym Plebiscycie na pewno pomoże nam w przyszłości realizować cele statutowe. Celowym by też było rozpropagowanie idei Plebiscytu wśród znajomych, tak by liczba oddanych na nas głosów wzrosła.

Liczymy na wasze wsparcie!

 

 

„Swarzędzki Delfin”

W sobotę, 17 października br. w Swarzędzu odbyła się kolejna impreza z cyklu „Uzależnia mnie tylko sport”.Organizatorem imprezy był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w Swarzędzu. Nadrzędnym celem kampanii „Uzależnia mnie tylko sport” jest promowanie aktywności sportowej jako alternatywy wobec używek. Aktywny udział samorządów lokalnych w organizacji spotkań ma prowadzić do integracji mieszkańców gmin poprzez wspólną edukację i zabawę oraz wypromować zdrowy styl życia. W akcję włączył się nasz Klub organizując zawody pływackie dla młodzieży oraz dorosłych mieszkańców naszej Gminy - „Swarzędzki delfin” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz Mariana Szkudlarka. Sobotnie imprezy stały się okazją do przypomnienia wybitnych dokonań pływackich p. Teresy Zarzeczańskiej-Różańskiej, która 40 lat temu jako pierwsza Polka przepłynęła wpław Kanał La Manche. Pani Teresa była też honorowym starterem zawodów pływackich. Na start stawiło się 58 zawodniczek i zawodników. Startowali w 8 konkurencjach.

WYNIKI ZAWODÓW "SWARZĘDZKI DELFIN" 2015 - DZIEWCZĘTA I KOBIETY

 

25 m stylem grzbietowym - rocznik 2005 i młodsze:

1. KACZMAREK IDA         czas 22,47 UKS Fala Swarzędz

2. POPA KINGA                  czas 22,81 UKS Fala Swarzędz

3. KONON ZOFIA               czas 23,43 UKS Fala Swarzędz

4. LEMIESZ GRACJA         czas 29,28

5. SLODERBACH MARTA            czas 30,81

 

25 m stylem klasycznym - rocznik 2002 - 2004:

1. MIKOSZ MAJA czas 21,31 (była zawodniczka) UKS Fala Swarzędz

2. GADZIŃSKA OLIWIA      czas 22,22 UKS Fala Swarzędz

3. STACHOWIAK JULIA      czas 22,78

4. STACHOWIAK JAGODA czas 23,16 UKS Fala Swarzędz

5. BIRUK WERONIKA         czas 23,16

6. KUŹNIARZ JULIA             czas 28,92

7. BĄCALSKA NADIA        czas 29,00

8. LASKOWSKA MAJA       czas 29,19

 

50 m stylem motylkowym - rocznik 1997 - 2001

1. GRYGIER ALEKSANDRA czas 35,78 UKS Fala Swarzędz

2. NIEWIADOMSKA JULITA czas 36,06 UKS Fala Swarzędz

3. MIKUSEK WIKTORIA       czas 40,62 UKS Fala Swarzędz

 

100 m stylem dowolnym - kategoria open

1. GRYGIER ALEKSANDRA        czas 1,09,37 UKS Fala Swarzędz

2. NIEWIADOMSKA JULITA        czas 1,15,25 UKS Fala Swarzędz

3. MIKUSEK WIKTORIA               czas 1,19,00 UKS Fala Swarzędz

4. GADZIŃSKA OLIWIA                czas 1,24,19 UKS Fala Swarzędz

5. CZAJKOWSKA KATARZYNA czas 1,53,66

 

WYNIKI ZAWODÓW "SWARZĘDZKI DELFIN" 2015 - CHŁOPCY I MĘŻCZYŹNI

 

25 m stylem grzbietowym - rocznik 2005 i młodsi

1. TUCZYŃSKI KACPER       czas 21,12 UKS Fala Swarzędz

2. MAĆKOWIAK DAWID      czas 21,50 UKS Fala Swarzędz

3. WALIGÓRA ŁUKASZ        czas 22,13 UKS Fala Swarzędz

4.  ADAMCZYK FILIP             czas 21,50 UKS Fala Swarzędz

5. SKAWIŃSKI KRZYSZTOF  czas 24,53

6. MIKOSZ FILIP                   czas 25,69 UKS Fala Swarzędz

7. MAJCHRZAK JAKUB         czas 25,72

8. ZIELIŃSKI MATEUSZ        czas 29,88

9. PURCZYŃSKI MATEUSZ  czas 30,66

10. SZYMAŃSKI MATEUSZ  czas 31,91

11. SŁOŃSKI WOJCIECH        czas 32,03

12. MUSIAŁ MARCEL              czas 32,59

13. MUSIOŁ JAKUB                  czas 33,25

14. CZAJKOWSKI OLGIERD   czas 49,19

 

50 m stylem dowolnym - rocznik 2002 - 2004

1. BUDNIAK MARCEL                        czas 33,85 UKS Fala Swarzędz

2. NIEWIADOMSKI JAN                      czas 34,97 UKS Fala Swarzędz

3. GOŁĘBOWSKI MATEUSZ              czas 35,03 UKS Fala Swarzędz

4. GRZECHOWIAK JAN                       czas 37,34

5. KOLASIŃSKI - KOLENDA PIOTR  czas 37,47 UKS Fala Swarzędz

6. TOMCZAK TYMON                          czas 41,37 UKS Fala Swarzędz

7. POPA SZYMON                              czas 42,62 UKS Fala Swarzędz

8. MALANOWSKI MATEUSZ                czas 47,18 UKS Fala Swarzędz

9. MRUGALSKI MICHAŁ                     czas 50,03

10. MAIK FILIP                                 czas 54,65

                       11. SIWIEC ALEKSANDER                   czas 56,03                       

12. MIKOŁAJCZYK WOJCIECH             czas 1,11,84

 

100 m stylem dowolnym - rocznik 1997 - 2001

1. BROK TOMASZ              czas 1.07,42 UKS Fala Swarzędz

2. SAJDAK JĘDRZEJ          czas 1.22,60 UKS Fala Swarzędz

 

100 m stylem zmiennym - kategoria open

1. BROK TOMASZ                                czas 1.22,47 UKS Fala Swarzędz

2. BUDNIAK MARCEL                        czas 1.29,66 UKS Fala Swarzędz

3. NIEWIADOMSKI JAN                      czas 1.29,69 UKS Fala Swarzędz

4. BIRUK PRZEMYSŁAW                    czas 1.36,25

5. KOLASIŃSKI - KOLENDA PIOTR  czas 1.39,84 UKS Fala Swarzędz

6. SAJDAK JĘDRZEJ                      czas 1.44,00 UKS Fala Swarzędz

7. TOMCZAK TYMON                     czas 1.45,25 UKS Fala Swarzędz

8. POPA SZYMON                          czas 1.48,75 UKS Fala Swarzędz

9. KUŹNIARZ SEBASTIAN                   czas 1.57,87

 

Zarząd Klubu dziękuje rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu zawodów.

 

 

 

W dniach 17 – 22 sierpnia zawodnicy naszego klubu: Weronika Nowicka i Kacper Nowicki reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata Niesłyszących w Pływaniu w San Antonio-Texas USA.

Kacper w wyścigu stylem dowolnym na 1500 metrów zakwalifikował się do finału „A” w którym zajął VII miejsce (18.20,63). W pozostałych wyścigach zajmował miejsca:100 metrów stylem dowolnym 24 miejsce (1.00,25), 100 metrów stylem motylkowym 14 miejsce (1.06,03), 200 metrów stylem motylkowym 13 miejsce (2.34,63).

Weronika Nowicka w sztafecie kobiet 4x200m stylem dowolnym zajęła VI miejsce. W sztafetach 4x100m stylem dowolnym kobiet oraz 4x100m stylem dowolnym sztafet mieszanych wywalczyła VII miejsca.

Zakwalifikowanie Weroniki i Kacpra do Kadry Polski Niesłyszących było wynikiem ich bardzo dobrego występu na Mistrzostwach Polski Niesłyszących rozgrywanych w dniach 5-7 czerwca w Poznaniu.

Weronika stawała na podium czterokrotnie:

- 50 m stylem dowolnym – III miejsce

- 200 m stylem dowolnym – II miejsce

- 400 m stylem dowolnym – II miejsce

- 50 m stylem motylkowym – II miejsce

Kacper zdobył dwa medale:

- 100 m stylem dowolnym – III miejsce

- 100 m stylem motylkowym – II miejsce

 

 

Pierwszy tytuł wicemistrza Polski zawodniczki UKS Fala Swarzędz

i pierwsza kwalifikacja do finału „A” Mistrzostw Polski

 

           59 zawodników z 25 klubów, wystartowało 26 lipca 2015 roku w Olsztynie w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Pływacy rywalizowali na dystansach - 2,5km; 5km; 7,5km oraz 10 km. Warunki atmosferyczne nie ułatwiały uczestnikom zadania. W trakcie zawodów wiał bardzo silny wiatr i zawodnicy musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale także niesprzyjającymi warunkami. Zmagania na wodach otwartych wymagają wielu dodatkowych umiejętności. Trzeba wiedzieć jak radzić sobie z falami, które potrafią co chwilę zmieniać kierunek w którym zmierza pływak. Nie da się wszystkiego przewidzieć, tak jak w przypadku imprez na basenie krytym. Największą niespodzianką mistrzostw była nasza reprezentantka – Joanna Radosz, startująca na dystansie 7,5 kilometra. Do Olsztyna przyjechali reprezentanci Polski w pływaniu długodystansowym, będący po zgrupowaniach kadry i międzynarodowych imprezach. Jeszcze 13 czerwca podczas zawodów z cyklu Grand Prix Polski nasza zawodniczka im uległa. Podium wydawło się więc poza jej zasięgiem. Jednak Asia nie miała do tej pory wakacji. Na basenie spędzała ranki i popołudnia przepływając basen za basenem. Wykazała ogromny hart ducha, pozostając w pewnym momencie sama na torze. Reszta zawodników Fali rozpoczęła wakacje (za wyjątkiem Weroniki i Kacpra Nowickich, którzy zostali powołani na zgrupowanie kadry Polski).

Mistrzostwa Polski były docelową imprezą Joanny w tym roku. Okazało się, że roczny cykl treningowy zaplanowany przez jej trenera - Pana Marka Piekarę - był bardzo precyzyjny i Asia trafiła ze szczytem formy dokładnie w najważniejszą imprezę w tym roku. Po starcie prowadzenie objęła Anna Nita z WKS Śląsk Wrocław. Nie oddała go już do końca wyścigu. Asia natomiast musiała z okrążenia (833m) na okrążenie przedzierać się do czołówki, po tym jak na pierwszej boi nawrotowej, w ogromnym ścisku otrzymała kopnięcie w brzuch. Pomimo bólu realizowała jednak założenia taktyczne, co pozwoliło jej ukończyć wyścig na medalowym, drugim miejscu. Tym samym stała się autorką największego sukcesu „Fali” od momentu powstania Klubu w 2010 roku. To pierwsze podium i pierwszy tytuł wicemistrza kraju zdobyty po pięciu latach intensywnych treningów. Dla Joanny nie jest to koniec pracy oraz zmagań na wodach otwartych. Czekają ją jeszcze starty w Grand Prix Polski w Kryspinowie (5000m) i Gdyni (3000 m na morzu) oraz dwa starty (po 3000m) w Grand Prix Wielkopolski oraz w Pucharze Czterech Jezior w Chodzieży (3000m i 1500m).

Autorką kolejnego sukcesu jest Dominika Barczyk. W dniach 3-5 lipca startowała w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie. Na cztery starty - w dwóch (50m i 100m stylem grzbietowym) wywalczyła udział w finale „A”. Najlepszy wynik uzyskała na dystansie 100 m stylem grzbietowym plasując się ostatecznie na 8 miejscu i bijąc swój rekord życiowy. To także historyczny rezultat, uzyskany tym razem w rywalizacji na basenie krytym. W dotychczasowej historii Klubu jeszcze nikomu przed Dominiką nie udał się ten wyczyn.W drugim finale „A” Dominika zajęła 9 miejsce.

W Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich, które odbyły się w dniach 10-12 lipca w Dębicy, Klub reprezentowała Aleksandra Grygier. Na cztery starty - w dwóch (100m i 200m stylem klasycznym) wywalczyła udział w finale „B”. Najlepszy wynik uzyskała na dystansie 200 m stylem klasycznym plasując się ostatecznie na 12 miejscu.

Wszystkie te wyniki wynikają z ciężkiej, codziennej pracy naszych zawodniczek. Są obecne na prawie wszystkich treningach, łącząc naukę i sport. Trzeba też dodać, że osiągnęły wysoki poziom sportowy przy połowie obciążenia treningowego, które jest realizowane w szkołach mistrzostwa sportowego.

 

 

 

Startem w Letnich Mistrzostwach Okręgu Wielkopolskiego zawodnicy Fali Swarzędz podsumowali cykl startów w czerwcowych zawodach pływackich.

 

Rozpoczęli 5 czerwca na Termach Maltańskich w I Meetingu Pływackim im. Macieja Frankiewicza. Wystartowało w nich trzech zawodników Fali Swarzędz. W kategorii dziewcząt 14-letnich Dominika Barczyk zajęła 10 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i pierwsze miejsce na jej koronnym dystansie – 100 metrów stylem grzbietowym. W kategorii dziewcząt 16-letnich Aleksandra Grygier uplasowała się na 5 miejscu na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 2 miejscu na 100 metrów stylem klasycznym. Chłopców reprezentował 12-letni Krzysztof Szmyt. Wywalczył on 9 miejsce na 50 metrów stylem dowolnym i 4 miejsce na 100 metrów stylem grzbietowym.

 

13 czerwca na obiekcie Term Maltańskich Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 lat. Fala na te zawody skierowała tylko jednego zawodnika – Krzysztofa Szmyta. Na dwa starty zdobył dwa złote medale.

 

13 czerwca na obiekcie Akademickiego Centrum Sportu w Toruniu odbyły się zawody O Błękitną Wstęgę Wisły Junior Cup. Wzięło w nich udział ponad 200 uczestników z 25 klubów, wśród nich dwóch zawodników Fali Swarzędz. Zaprezentowali się oni znakomicie i poprawiając rekordy życiowe zdobyli 3 medale (1 złoty, 1 srebrny i 1 brązowy). Dziesięcioletni Dawid Maćkowiak w konkurencji 50 metrów stylem dowolnym z czasem 40,58 zajął 4 miejsce, a na 50 metrów stylem klasycznym z czasem 51,19 był trzeci. W kategorii ośmiolatków Karol Barczyk był drugi na 25 metrów stylem dowolnym i zdecydowanie zwyciężył na 25 metrów stylem grzbietowym.

 

20 czerwca z Letnich Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego zawodniczki Fali wróciły z trzema brązowymi medalami. Dominika Barczyk zdobyła dwa krążki płynąc stylem grzbietowym na dystansie 100 i 200 metrów, a Aleksandra Grygier na 200 metrów stylem klasycznym.

 

Na zdjęciach: Dominika Barczyk, Karol Barczyk, Dawid Maćkowiak, Krzysztof Szmyt.

 

 

 

 

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 Lat Poznań.

Zawody odbyły się 21-22.05.2015 Zgłoszono 22 kluby. Nasz Klub reprezentowali Jan Wermiński, Piotr Kolasiński-Kolenda, Tymon Tomczak i Dawid Waniorek. Jedenastoletni zawodnicy UKS Fala Swarzędz startowali w czterech indywidualnych konkurencjach. Najlepszy wynik osiągnął Jan Wermiński na 100m stylem klasycznym zajmując 4 miejsce. W pozostałych trzech konkurencjach zajął miejsca w drugiej dziesiątce. Dobrze zaprezentował się Piotr Kolasiński-Kolenda zajmując 15 miejsce na 100m stylem klasycznym. W pozostałych konkurencjach zajmował miejsca 23, 24 i 33. Tymon Tomczak i Dawid Waniorek zajmowali miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce. Sztafeta złożona z tych zawodników zajęła 6 miejsce w konkurencji 4x50 stylem zmiennym i 7 miejsce 4x50 stylem dowolnym.

                                                                                       

 

Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie

W dniu 9 maja 2015r w Gdańsku odbyły się zawody pływackie - Bałtyckie Nadzieje Olimpijskie. Otwarcie tej wielkiej pływackiej  imprezy, w której brało udział kilkuset zawodników, zaszczyciła nasza znakomita sportsmenka, Mistrzyni Olimpijska Otylia Jędrzejczak.  UKS Fala Swarzędz był reprezentowany przez jednego ze swoich najmłodszych pływaków  Karola Barczyka.  W konkurencji 25 metrów stylem dowolnym chłopców 8 -letnich Karol popłynął znakomicie i z czasem 18,23 nie tylko stanął na najwyższym stopniu podium, ale również został uznany najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej.

 

Na zdjęciach Karol z Otylią Jędrzejczak i z trofeami z zawodów; złotym medalem za I miejsce i statuetką najlepszego zawodnika zawodów.

 

 

Śremska wieża

W dniu 9 maja2015 r. na śremskiej pływalni odbyły się już po raz VII Ogólnopolskie Zawody Pływackie „Śremska Wieża”. Zawody cieszą się coraz większym uznaniem i popularnością wśród klubów z całej Polski. W tym roku uczestniczyło w nich 327 zawodników z 28 klubów. Zawody są adresowane do zawodników, którzy nie ukończyli 15 lat. Z naszego klubu pływackiego na zawody pojechało 3 zawodników. Zdobyli cztery medale w tym jeden srebrny i trzy brązowe. Wzorem dla innych zawodników jest Aleksandra Grygier, która na trzy starty trzykrotnie stawała na podium (50m i 100m stylem klasycznym oraz 200m stylem zmiennym). Jan Wermiński w trzech startach zdobył jeden srebrny medal (50m stylem klasycznym, pozostałe dwa starty to czwarte i siódme miejsce). Dawid Waniorek na trzy starty był siódmy na 100m stylem dowolnym, dziewiąty na 100 m stylem motylkowym oraz dwunasty na 50 m stylem dowolnym.

 

 

Koniec Grand Prix Śremu 2014/2015

12 kwietnia odbyły się ostatnie zawody z cyklu GP Śremu sezonu 2014/2015. Na uroczyste zakończenie przybył wiceburmistrz Bartosz Żeleźny. Podczas ostatniej edycji Grand Prix, każda kategoria wiekowa płynęła tylko jeden dystans: dwie najmłodsze płynęły 100m stylem zmiennym, pozostałe 200m zmiennym. Po raz pierwszy w historii GP nagradzana była frekwencja. Organizator zrezygnował z odliczeń dwóch najsłabszych startów zawodników w sezonie. Punktacja stała się bardziej przejrzysta, nie budząca kontrowersji i wątpliwości. Premiowani tym samym byli zawodnicy, którzy nie opuścili ani jednych zawodów. Trzeba było wykazać się także wszechstronnością stylową. Po zakończeniu zawodów dokonano dekoracji w każdej kategorii wiekowej. Miejsca na podium zostały uhonorowane pucharami oraz atrakcyjnymi nagrodami. Pamiątkowe dyplomy rozdano do szóstego miejsca.

W klasyfikacji generalnej zawodnicy Fali Swarzędz stawali na podium czterokrotnie.  Najlepsze wyniki uzyskał Krzysztof Szmyt, który w kategorii chłopców 12 letnich zajął pierwsze miejsce. W kategorii dziewcząt 14 letnich druga była Dominika Barczyk, a szósta Julita Niewiadomska. Trzecie miejsca w swoich kategoriach wiekowych zajęli: 10 letnia Kinga Popa oraz jedenastoletni Jan Wermiński. Dyplomy za zajęcie punktowanych miejsc otrzymali jeszcze jedenastoletni Tomczak Tymon za piąte miejsce oraz dziesięcioletni Dawid Maćkowiak za szóste miejsce.

Jan Wermiński

 

Lutowe starty pływaków UKS Fala Swarzędz

W dniach 06-08 lutego br. na obiekcie Term Maltańskich w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Sheraton Poznań Cup.

Na starcie stanęło ponad 800 zawodników z 106 klubów reprezentujących Polskę, Niemcy, Norwegię, Rosję, Litwę, Białoruś i Ukrainę. Reprezentacja UKS „Fala Swarzędz” w klasyfikacji klubów zajęła 19 miejsce zdobywając siedem złotych i dwa srebrne medale. Poczynając od najmłodszych zawodników, na podium zawodów stawali:

Kinga Popa              – 100 m stylem zmiennym – I miejsce

Krzysztof Szmyt      –  50 m stylem grzbietowym – I miejsce

Krzysztof Szmyt      – 100 m stylem grzbietowym – I miejsce

Krzysztof Szmyt      – 200 m stylem grzbietowym – I miejsce

Aleksandra Grygier – 100 m stylem klasycznym – I miejsce

Aleksandra Grygier – 200 m stylem klasycznym – II miejsce

Joanna Radosz         – 200 m stylem dowolnym – II miejsce

Joanna Radosz         – 400 m stylem dowolnym – I miejsce

Joanna Radosz         – 800 m stylem dowolnym – I miejsce

Tylko sekundy zabrakło naszej sztafecie w składzie: BARCZYK Dominika, NIEWIADOMSKA Julita, GRYGIER Aleksandra, RADOSZ Joanna do zajęcia trzeciego miejsca w wyścigu na 4x50m stylem zmiennym. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach: Julita Niewiadomska w stylu motylkowym – 7 i 12; Dominika Barczyk w stylu grzbietowym dwa razy 9 oraz w stylu dowolnym Dawid Maćkowiak – 8; Piotr Kolasiński – Kolenda – 15; Karol Barczyk– 5; Mateusz Szałek – 30.

Tydzień później, 13 i 14 lutego kolejny start w tym samym miejscu. Zimowe Mistrzostwa Okręgu Wielkopolskiego w Pływaniu. Na start zameldowało się 18 wielkopolskich klubów, 97 zawodniczek i 248 zawodników. „Fala” na mistrzostwa delegowała 4 zawodniczki. Każda wróciła z medalem. Najlepszy wynik uzyskała nasza sztafeta. Dziewczęta w składzie: BARCZYK Dominika, NIEWIADOMSKA Julita, GRYGIER Aleksandra, RADOSZ Joanna w wyścigu na 4x50m stylem zmiennym zajęły drugie miejsce. Starty indywidualne to brązowe medale: Dominika Barczyk wywalczyła ten krążek na 50 m stylem grzbietowym, Aleksandra Grygier na 100 m stylem klasycznym, a Joanna Radosz na 400 m stylem dowolnym.


 

Nagrody i wyróżnienia sportowe

     14 stycznia 2015 r. w Ośrodku Kultury w Swarzędzu burmistrz Marian Szkudlarek w obecności członków Komisji ds. Nagród i Wyróżnień Sportowych uhonorował swarzędzkich sportowców, którzy w roku 2014 wykazali się wybitnymi osiągnięciami. Wśród wyróżnionych sportowców byli reprezentanci różnych dyscyplin: sztuk walki (zapasów, karate, kick-boxingu, taekwondo), sportów wodnych (kajak-polo, pływania, pływania synchronicznego, wioślarstwa), lekkoatletyki, kolarstwa, jeździectwa i hokeja na trawie, tenisa ziemnego, bilarda, kręglarstwa, koszykówki. Oprócz nagrodzonych w uroczystości uczestniczyli ich najbliżsi oraz trenerzy. Nasz Klub złożył trzy wnioski. Wszystkie zostały pozytywnie rozpatrzone. Nagrody z rąk burmistrza wraz z listami gratulacyjnymi odebrali: Aleksandra Grygier, Joanna Radosz i Krzysztof Szmyt. Burmistrz Marian Szkudlarek serdecznie podziękował sportowcom za ich ogromny wysiłek i osiągnięcia służące także promocji Swarzędza, złożył gratulacje rodzicom i trenerom - opiekunom młodych zawodników.

 

Półmetek śremskich zawodów w pływaniu.

 

      W dniu 14.12.2014 na basenie Śremskiego Sportu odbyło się podsumowanie pierwszego etapu Grand Prix Śremu. Nie obyło się bez niespodzianek. Na zawody przybył Święty Mikołaj. Jako gość honorowy rozpoczął zawody wprowadzając komisję sędziowską.W zawodach uczestniczyło ponad 200 zawodników z terenu całej Wielkopolski w tym swarzędzka „Fala” delegowała na zawody 17 zawodników. Dwie najmłodsze kategorie rywalizowały na dystansie 100m stylem grzbietowym, pozostali na dystansie 200m stylem dowolnym. Po zakończeniu poszczególnych kategorii wręczano dyplomy i upominki dla trzech najlepszych zawodników. Zawodnicy Fali osiągnęli bardzo dobre rezultaty. Na wyróżnienie zasługują:

     W kategorii  III chłopców drugie miejsce na 200m st dowolnym zajął Krzysztof Szmyt. Pozwoliło mu to na półmetku zawodów utrzymać pierwsze miejsce.

     Po trzech edycjach pierwszego etapu na podium uplasowała się również Dominika Barczyk. Pomimo czwartego miejsca na 200m st dowolnym zajmuje ona trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej I kategorii dziewcząt. W tej samej kategorii siódme miejsce zajmuje Julita Niewiadomska.

     Po trzech edycjach śremskiego Grand Prix trzecie miejsce utrzymuje również Kinga Popa w V kategorii dziewcząt.

   Dwóm zawodnikom zabrakło bardzo mało do zajęcia miejsc na podium. Czwarte miejsca zajęli: Jan Wermiński w IV kategorii chłopców i Dawid Maćkowiak w V kategorii. Obu zawodnikom brakuje zaledwie kilkunastu punktów, aby wyprzedzić przeciwników z trzeciego miejsca.

   W pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach uplasowali się również: Piotr Kolasiński Kolenda – szósty; Szymon Popa – siódmy; Jan Niewiadomski – ósmy; Dawid Waniorek – dziewiąty.

Pierwsze podsumowanie za nami. W styczniu dalszy ciąg rywalizacji, która będzie trwała aż do kwietnia.

   Krzysztof Szmyt

 

 

Zawodnicy UKS „Fali Swarzędz” w Śremie rozpoczęli nowy sezon startowy.

 

Zawodami w niedzielę 12 października zawodnicy UKS Fala Swarzędz zainaugurowali start w cyklu „Grand Prix Śremu w pływaniu”. Na starcie stanęły 103 pływaczki i 100 pływaków. Zawody składają się z sześciu comiesięcznych startów, w których pływacy rywalizują kolejno w różnych stylach i dystansach. Zawodnicy i zawodniczki klasyfikowani są w pięciu kategoriach wiekowych.

Na niedzielne zawody wyjechała 17 osobowa reprezentacja Klubu, startująca w ośmiu kategoriach wiekowych. Po pierwszym dniu objęli prowadzenie w jednej z nich. Dokonał tego - tak jak w ubiegłym roku - Krzysztof Szmyt startujący w kategorii chłopców 11 letnich. W tej samej kategorii Kacper Biadała zajął miejsce ósme. Bardzo dobrze zawody rozpoczęła Aleksandra Grygier, która w kategorii dziewcząt urodzonych w 2001 roku i starszych zajmuje miejsce drugie. W tej samej kategorii jej dwie koleżanki: Barczak Dominika i Julita Niewiadomska plasują się odpowiednio na szóstym i dziesiątym miejscu. Rewelacyjnie zawody rozpoczął Jan Wermiński, który w kategorii chłopców dziesięcioletnich zajmuje bardzo dobre – trzecie miejsce. Tuż za nim, na piątym miejscu jest Piotr Kolasiński-Kolenda. Ósme miejsce zajął Szymon Popa, jedenaste Tymon Tomczak, a dwunasty był Rafał Waniorek.

W pozostałych kategoriach na uznanie zasłużyli sobie ośmioletnia Kinga Popa i dziewięcioletni Dawid Maćkowiak, którzy zajęli piąte miejsca w najmłodszych kategoriach wiekowych. W kategorii dziewcząt jedenastoletnich jedenasta była Jagoda Stachowiak. Dla jednej zawodniczki start zakończył się dyskwalifikacją.

W sobotę 18 października przed zawodnikami "Fali” kolejne wyzwanie. Staną na starcie zawodów pływackichz okazji 3 urodzin Term Maltańskich.  W zawodach weźmie udział aż 10 reprezentantów Polski, w tym 5 olimpijczyków. Gwiazdą będzie multimedalista Paweł Korzeniowski. Dla widzów wstęp na trybuny jest bezpłatny.

Zdzisław Radosz

 

   

 

   W sobotę 20 września 2014 roku rodzice i zawodnicy „Fali” spotkali się w Swarzędzkim Domu Kultury, aby wysłuchać wykładu na temat specyfiki treningu pływackiego oraz wpływu poprawnego żywienia na wydolność i poprawę wyników sportowych. Prelegentka, Pani Joanna Szurowska dokonała analizy składu ciała zawodników analizatorem Tanita, który bardzo dokładnie pokazał, jak wyraża się stosunek masy mięśni do masy tkanki tłuszczowej.

 

W czasie wykładu omówione zostały podstawowe składniki jadłospisu tj.  białka, węglowodany oraz tłuszcze, z podaniem przykładów i praktycznego ich zastosowania w prostym planowaniu jadłospisu dla  sportowca. Pani Joanna zwróciła uwagę na nawodnienie sportowca, oraz wskazała jaki wpływ na  wydolność sportowca ma odwodnienie oraz jego konsekwencje.

 

Nasi zawodnicy jeszcze raz z ust doświadczonego dietetyka dowiedzieli się o szkodliwym wpływie cukru i produktów, w skład których wchodzi (puszka coca coli to 7 kostek słodkości). O batonach i ciastkach już nie wspomnę. Podjadanie tych produktów to najprostsza droga do otłuszczenia organizmu. Nadmiar cukru we krwi jest natychmiast likwidowany poprzez zamianę w tkankę tłuszczową.

 

Prelegentka pokazała też, jakich produktów nasi zawodnicy powinni unikać i co w zamian tego można jeść. Rodzice dostali też kilka wskazówek jak przygotować pokarmy, aby nie zawierały szkodliwych „ulepszaczy”.

 

Zbadani Tanitą zawodnicy dostali zadanie prowadzenia przez dwa tygodnie dzienniczków żywieniowych, w których mają zapisywać ile i jakie pokarmy jedli. Będzie to podstawą do indywidualnej korekty jadłospisów.

 

 

Podsumowanie wakacyjnych startów zawodników „Fali”.

Dla większości zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fala Swarzędz” wakacje były czasem odpoczynku po 10 miesiącach treningu. Jednak dwie zawodniczki mocno przepracowały ten okres przygotowując się i startując w lipcu i sierpniu w zawodach, w tym rangi mistrzostw Polski.

Aleksandra Grygier rywalizowała w Mistrzostwach Polski Juniorów 15 letnich w Gliwicach. Wystartowała w czterech konkurencjach. Najlepszy rezultat osiągnęła na dystansie 200 metrów stylem klasycznym awansując do finału „B” i ostatecznie zajmując 11 miejsce. Jest to najlepszy rezultat osiągnięty przez zawodnika „Fali” na basenie 50 metrowym. Na dystansie 100 metrów stylem klasycznym po kwalifikacjach również awansowała do finału „B” zajmując 15 miejsce.

Joanna Radosz 29 lipca stanęła na starcie II Mistrzostw Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych w Kryspinowie. W ubiegłym roku zajęła piąte miejsce w kategorii juniorów na dystansie 5 km. Ten rok to przejście do wyższej kategorii wiekowej i dystans o 2,5 km dłuższy. Ostatecznie Asia jest szóstą zawodniczką w Polsce na dystansie 7,5 km.

 Poza tym Asia wraz z Hubertem Giżyckim startowała w Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym (GPW). Jest to cykl 8 zawodów rozgrywanych na jeziorach Wielkopolski. Każdy start to 3 kilometry przepłynięte niezależnie od temperatury wody. Hubert Giżycki, swój udział w GPW zakończył po dwóch startach na 33 miejscu. Kontuzja wiązadeł kolana nie pozwoliła mu na dalszą rywalizację.    Joanna Radosz po pięciu startach, w których dwukrotnie stawała na najwyższym miejscu podium i trzy razy na drugim miejscu, odebrała puchar za drugie miejsce w całym cyklu GPW. Wyrównała tym samym osiągnięcie z poprzedniego roku.

 W czasie wakacji rozgrywana była jeszcze jedna cykliczna impreza – Puchar Pięciu Jezior, na który składały się dwa starty na dystansie 3000m i trzy na dystansie1500m. W zawodach startowała Joanna Radosz poprawiając wynik z ubiegłego roku i zajmując pierwsze miejsce.

Zawodnicy „Fali” są już po inauguracji nowego sezonu treningowego. Rozpoczęli 1 września w lekko zmienionym składzie. Ubyło dwóch zawodników, ale na ich miejsce czekało dwóch nowych. Życzymy im wytrwałości w ciężkich i wymagających treningach oraz sukcesów na zawodach.

 

 

 

 

Kolejne starty zawodników Fali

 

Ostatni weekend to dwie wielkie imprezy, w których udział wzięły zawodniczki ze Swarzędza reprezentujące klub pływacki „Fala Swarzędz”. W piątek 20 czerwca rozpoczęły się Letnie Mistrzostwa Wielkopolski w pływaniu na basenie 50 metrowym. Udane starty zanotowały Aleksandra Grygier i Joanna Radosz. Ola startowała w dwóch wyścigach stylem klasycznym na 50 i 100 metrów zajmując odpowiednio dziewiąte i szóste miejsce. Asia na dystansach 100 i 400 metrów stylem dowolnym uplasowała się na ósmym i piątym miejscu, przy czym trzeba zaznaczyć, że do podium wyścigu na 400 metrów zabrakło naszej zawodniczce tylko półtorej sekundy.

Asia prosto z Mistrzostw Wielkopolski udała się do Sławy gdzie w sobotę wystartowała w zawodach „III Maraton Pływacki o "Błękitną Wstęgę Jeziora Sławskiego". Zawody te wpisują się w cykl przygotowań Joanny do startu w mistrzostwach Polski w pływaniu długodystansowym. Zawody w Sławie rozgrywane są w kategorii „open”, bez podziału na płeć i kategorie wiekowe. Start w Sławie był dla Asi potwierdzeniem, że wysiłek włożony do tej pory w przygotowania nie poszedł na marne. Zaraz po starcie na prowadzenie wyszło trzech zawodników, którzy systematycznie powiększali swoją przewagę nad resztą stawki. Za nimi płynęła kolejna trójka pływaków z naszą zawodniczką, która po 3 kilometrach postanowiła płynąć własnym, szybszym tempem. Po 6 kilometrach Asia zaczęła się systematycznie zbliżać do trzeciego zawodnika, by na kilometr przed metą wyprzedzić go i finiszować na trzecim miejscu z czasem 2 godziny 26 minut. Brązowy medal Joanna odebrała z rąk Burmistrza Sławy Pana Cezarego Sadrakuły. W zawodach startowało 24 pływaków w tym dwie kobiety. Liczba ta pomimo dużego zainteresowania jest ograniczona możliwościami indywidualnego zabezpieczenia pływaków przez organizatora na całym 10 kilometrowym dystansie. Zawody ukończyło 21 zawodników.

Na zdjęciu Joanna Radosz po dekoracji.

 

„Fala Swarzędz” w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 10 i 11 lat

W Poznaniu na Termach Maltańskich odbył się Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 Lat. Na zawodach znakomicie zaprezentowali się 11-letni zawodnicy UKS Fala Swarzędz, zwłaszcza w wyścigach na 100 metrów stylem grzbietowym.

Wśród dziewcząt pierwsze miejsce w tej konkurencji, z czasem 1:23,76 zajęła zawodniczka Fali - Maria Szczepańska, a wśród chłopców, z czasem 1:16.01 zwyciężył nasz zawodnik - Krzysztof Szmyt. Wynik Krzyśka jest najlepszym wynikiem na 100 metrów stylem grzbietowym w Wielkopolsce wśród 11-latków od 8 lat! Dla Marysi był to ostatni start w barwach UKS „Fala Swarzędz”. Od września Marysia będzie trenowała i reprezentowała „Wartę Poznań”. Dziękujemy za ogromne zaangażowanie w trening i dostarczenie wielu emocji. Życzymy kolejnych sukcesów na basenach.

Drużynowy Wielobój Pływacki Dzieci 10 i 11 Lat to zawody z ponad 60-letnią tradycją. Ich poprzednikiem były Korespondencyjne Mistrzostwa Polski Dzieci 10 i 11 lat. Zawody rozgrywane są równolegle we wszystkich 16 okręgach pływackich w Polsce, a następnie wyniki spływają do Polskiego Związku Pływackiego, który publikuje wspólną listę z wynikami. W środowisku pływackim zawody uznawane są za najważniejszą imprezę pływacką w Polsce dla dzieci 10 i 11-letnich i są traktowane jako nieoficjalne mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej.

Czekamy na oficjalne potwierdzenie wyników przez PZP, jednak już dzisiaj wiemy, po przeanalizowaniu wyników ze wszystkich okręgowych związków pływackich, że wynik osiągnięty w Poznaniu przez Krzysztofa dał mu drugie miejsce w Polsce, a do pierwszego zabrakło zaledwie 14 setnych sekundy!

Z zawodów w Poznaniu Krzysiek przywiózł również srebrny medal za wyścig na 200 metrów stylem zmiennym, a Marysia brązowy medal za wyścig na 50 metrów stylem motylkowym. Na zawodach barwy Swarzędza reprezentowali również: Kacper Biadała i Maksymilian Łącki.

W zawodach w Poznaniu wśród dziewcząt wystartowało 62, a wśród chłopców 67 zawodników z całej Wielkopolski. Natomiast do rywalizacji w całej Polsce stanęło łącznie ponad 590 dziewczynek i ponad 560 chłopców.

                                                                                         

 

Zawodnicy „Fali Swarzędz” przywieźli ze Śremu 9 krążków

 

10 maja w Śremie odbyły się zawody pływackie „Śremska Wieża” adresowane do zawodników, którzy nie ukończyli 15 lat. Z swarzędzkiego klubu pływackiego na zawody pojechało 7 zawodników. Zdobytych siedem złotych medali i dwa srebrne to imponujący wynik jak na jedne zawody.

Wzorem dla innych zawodników jest Aleksandra Grygier, która trzykrotnie stawała na najwyższym podium (50m i 100m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym). Krzysztof Szmyt w czterech startach zdobył trzy złote medale (50m i 100m stylem grzbietowym oraz 50m stylem dowolnym) i jeden srebrny na 200m stylem dowolnym. Dwa starty i dwa medale to wynik Marii Szczepańskiej. Na 50m stylem grzbietowym nie dała szans rywalkom i przywiozła ze Śremu złoty medal. Na 100 m stylem zmiennym uległa tylko jednej rywalce zdobywając medal srebrny. Pozostali nasi zawodnicy uplasowali się na miejscach: Kacper Biadała 7 i 20; Maksymilian Łącki 11 i 19; Mateusz Szałek 13 i 14; Tomasz Brok 16 i 23.

Taki jakościowy skok w uzyskiwanych rezultatach to wynik tegorocznych decyzji władz Gminy i dyrekcji SCSiR skutkujący zwiększeniem od stycznia objętości treningów.

                                

 

 Zapraszamy na facebooka

(szczegóły zostały wysłane na e-mail)

 

 

Zakończenie zawodów pływackich w Śremie

 

Grand Prix Śremu w pływaniu to zawody z wieloletnią tradycją. Składają się z cyklu 6 zawodów rozgrywanych w 5 kategoriach wiekowych. Uczestnicy odwiedzają Śrem co miesiąc. Przed Świętami zawodnicy Fali Swarzędz szóstym startem zakończyli rywalizację w Śremie. Początkowe sukcesy skłaniały do dużego optymizmu. W trzech kategoriach wiekowych dzierżyli pierwsze miejsca. Ostatecznie złoty medal ze Śremu przywiozła tylko Maria Szczepańska startująca w grupie dziewcząt jedenastoletnich. W tej samej grupie miejsce 34 zajęła Jagoda Stachowiak.

W grupie dziewcząt czternastoletnich i starszych najlepsze drugie miejsce wywalczyła Aleksandra Grygier. Czwarta była Joanna Radosz, a jedenasta Julita Niewiadomska. Pozostałe zawodniczki w swoich kategoriach zajęły miejsca: Maja Miłosz – 15, Oliwia Gadzińska – 34,

Najlepszy wynik wśród chłopców osiągnął Krzysztof Szmyt startujący w grupie jedenastolatków. Przez pierwsze trzy starty był pierwszy, by ostatecznie przywieź z Śremu srebrny medal. W tej samej grupie Maksymilian Łącki był 20, Kacper Biadała 22, a Oskar Szamański 28.

Pozostali zawodnicy uplasowali się w swoich kategoriach wiekowych na miejscach: Jan Warmiński i Hubert Giżycki – 9, Piotr Kolasiński-Kolenda – 11, Radosław Adamczyk -12, Aleksander Tomaszkiewicz – 16, Krzysztof Słomka – 20, Tomasz Brok – 23, Filip Witajewski – 38.

 

Na zdjęciach: na najwyższym podium Maria Szczepańska, po lewej stronie podium trener Marysi - Pan Tomasz Grajewski. Na drugich miejscach Aleksandra Grygier i Krzysztof Szmyt.

Zdzisław Radosz

 

Udany start zawodników UKS „Fali Swarzędz”.

 

Zawodami w niedzielę 13 października zawodnicy UKS Fala Swarzędz zainaugurowali start w cyklu „Grand Prix Śremu w pływaniu”. Na starcie stanęło 99 pływaczek i 110 pływaków. Zawody składają się z sześciu comiesięcznych startów, w których pływacy rywalizują w dwóch różnych stylach i dystansach. Zawodnicy i zawodniczki klasyfikowani są w pięciu kategoriach wiekowych.

Na niedzielne zawody wyjechała 13 osobowa reprezentacja Klubu, startująca w pięciu kategoriach. Po pierwszym dniu objęli prowadzenie w trzech z nich:

W kategorii I dziewcząt (r.2000 i starsze) prowadzi Aleksandra Grygier (Gimnazjum nr 2), trzecia jest Joanna Radosz (LO nr 8 Poznań), a dziewiąta Julita Niewiadomska (Gimnazjum Sióstr Urszulanek);

W kategorii IV dziewcząt (r.2003) – pierwsze miejsce zajęła Maria Szczepańska (Szkoła Podstawowa nr 5);

 W kategorii IV chłopców (r.2003) – prowadzenie objął Krzysztof Szmyt, szósty był Kacper Biadała, obaj są uczniami Szkoły Podstawowej nr 5.

W pozostałych dwóch kategoriach na uznanie zasłużył sobie pierwszym startem Piotr Kolasiński-Kolenda (Dwujęzyczna pol-ang prywatna szkoła podstawowa), zajmując szóste miejsce w najmłodszej kategorii chłopców. W kategorii najstarszych chłopców nasi reprezentanci uplasowali się poza pierwszą dziesiątką zajmując miejsca: Hubert Giżycki jedenaste (LO nr 6 Poznań), Tomasz Brok był dwudziesty czwarty (Zespół Szkół Paczkowo), a Filip Witajewski dwudziesty ósmy (Gimnazjum nr 2).

Rygorystyczne podejście sędziów spowodowało, że dla trzech zawodników „Fali” start zakończył się dyskwalifikacją.

 

Na zdjęciach trener Sekcji II - Pan Tomasz Grajewski i jego podopieczni podczas rozgrzewki, odprawy i udzielaniu ostatnich przedstartowych wskazówek.

 

Zdzisław Radosz

 

 

Pierwsze kilometry już za nami!

Inauguracja nowego sezonu treningowego już za nami. Rozpoczęliśmy we wzmocnionym składzie. Pomimo tego, że przed wakacjami ubyło kilku zawodników, nasze obydwie sekcje pływackie są liczniejsze. Przyjęliśmy ośmiu nowych członków, 3 dziewczyny i 5 chłopców. Życzymy im wytrwałości w ciężkich i wymagających treningach oraz sukcesów na zawodach. Trzech zawodników z Sekcji II zostało przeniesionych do Sekcji I, a tym samym ich obciążenie treningowe wzrosło dwukrotnie. Każda z sekcji ma po trzy treningi tygodniowo na basenie w Swarzędzu. Ponadto zawodnicy Sekcji I będą trenować na obiekcie 50 metrowym Term Maltańskich. Prowadzimy rozmowy ze sponsorem w celu sfinansowania czwartego treningu dla Sekcji II. Rozkład treningów i miejsce przeprowadzenia znajduje się w zakładce „Treningi”. Pamiętajmy, że na trening stawiamy się na 10 minut przed rozpoczęciem zajęć tak, aby maksymalnie wykorzystać czas na trening w wodzie.

 

 

 

 

UKS Fala Swarzędz na Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym

Pierwsze w historii Mistrzostwa Polski w Pływaniu Długodystansowym już za nami! Zawody, które odbyły się w Kryspinowie 3 sierpnia 2013 roku bez wątpienia przejdą do historii naszego krajowego i swarzędzkiego pływania. Zawodników, trenerów, sędziów i kibiców przybywających w sobotę nad zalew w Kryspinowie przywitała fantastyczna pogoda. Już wtedy było jasne, że to będzie dobry dzień na przeprowadzenie tych zawodów. W Mistrzostwach Polski zawodnicy rywalizowali na trzech dystansach. Pływacy 19-letni i starsi mieli do pokonania 10 km, zawodnicy 17- i 18-letni ścigali się na 7,5 km, a najmłodsi (14-16 lat) – na 5 km. Na starcie stanęła absolutna czołówka pływania na długich dystansach w naszym kraju.

W kategorii juniorek na starcie zameldowała się Joanna Radosz, zawodniczka UKS Fala Swarzędz, która miała do pokonania dystans 5 km. Z czasem 1:25:38 zajęła 5 miejsce. Trzeba tutaj dodać, że Asia była wyłączona w tym roku z treningów wskutek kontuzji przez 3 miesiące. Piąte miejsce jest więc dużym sukcesem i wynika z pracy jaką włożyła w przygotowania bezpośrednio przed startem.   

Sukces ten był możliwy dzięki wsparciu, jakiego udziela Gmina klubowi pływackiemu. Bez tej pomocy treningi jak i w konsekwencji start w Mistrzostwach Polski byłby niemożliwy. Wszystkich chętnych do uprawiania pływania klub zaprasza na kwalifikacje.

 

                                     Na zdjęciu: Joanna Radosz bezpośrednio po zakończeniu wyścigu.

                                               

                                                   

 

 

Kolejny sukces zawodnika UKS Fala Swarzędz

 

W dniach 02-03 lutego br. na pływalni CITIZEN w Poznaniu odbyły się Międzynarodowe Zawody Pływackie Dzieci i Młodzieży oraz Masters o Puchar Sheraton Poznań Hotel.

Na starcie stanęło 192 zawodników z 52 klubów. Podczas zawodów rozegrano blisko 60 konkurencji w 9 kategoriach wiekowych.

W kategorii 10-latków wystartował reprezentant UKS Fala Swarzędz – Krzysztof Szmyt, biorąc udział w 5 wyścigach. Zawodnik Fali rywalizował z czołowymi zawodnikami z różnych klubów i szkół sportowych z całej Polski. Największy sukces Krzyś odniósł w wyścigu na 100 metrów stylem dowolnym. Z czasem 1:20,06 zajął zdecydowane pierwsze miejsce! W pozostałych 4 konkurencjach (50m stylem klasycznym, 100m – klasycznym, 100m – grzbietowym, 100m – motylkowym) Krzyś wywalczył jeden srebrny i dwa brązowe medale.

 

Odkrycie pływackiego talentu w Śremie

 

 Grand Prix Śremu w pływaniu to zawody z wieloletnią tradycją. Składają się z cyklu 6 zawodów rozgrywanych w 5 kategoriach wiekowych. Uczestnicy odwiedzają Śrem co miesiąc. Zawody rozpoczęły się w niedzielę 21 października. W najmłodszej grupie, poprawiwszy swój rekord na dystansie 50m stylem grzbietowym z czasem 40,82 sekundy zwyciężył Krzysztof Szmyt. Wynik ten jest o tyle doniosły, że jest lepszy od czasu normatywnego liczonego według rekordu Polski, który dla dziewięciolatków wynosi 42,2 sekundy. Krzyś z 318 punktami objął prowadzenie w V kategorii wiekowej chłopców. Swoją postawą na zawodach zaskoczył nawet trenera Pana Marka Piekarę. W dniu 19 listopada Krzyś na dystansie 50 m stylem dowolnym znów uzyskał czas lepszy od normatywnego i do 318 punktów dodał kolejnych 319 punktów. Wynik łączny 637 punktów daje mu pewne I miejsce z przewagą 36 punktów nad drugim w kolejności zawodnikiem.

 

Natomiast w I kategorii wiekowej dziewcząt, po dwóch rozegranych konkurencjach prowadziła Aleksandra Grygier. W swojej koronnej konkurencji 100 m stylem klasycznym z wynikiem 1 minuta 22 sekundy zajęła 1 miejsce i pomimo 5 miejsca na dystansie 50m stylem grzbietowym nie pozwoliła się wyprzedzić w klasyfikacji generalnej. W drugim terminie, z powodu kontuzji wystartowała tylko w jednej konkurencji i straciła prowadzenie na korzyść zawodniczki z Wodnika Śrem.

 

Zawody w Śremie to też debiut zawodników drugiej, świeżo zawiązanej sekcji, w której treningi są prowadzone dopiero od września. Na start po tak krótkim treningu zdecydowało się sześciu z czternastu trenujących zawodników. Było to dla nich ciekawe doświadczenie, które pokazało im, ile ciężkiej pracy czeka ich jeszcze na treningach, aby dorównać dłużej trenującym rówieśnikom.

 

 

UKS fala Swarzedz

  • Uczniowski Klub Sportowy Fala-Swarzędz

Ogłoszenia klubowe

  • Nabór nowych członków Pływaj razem z nami.
    Klub ogłasza nabór do sekcji pływackiej młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Kwalifikacje odbywają się w poniedziałki,środy i piątki w godzinach treningów sekcji II. Informacje pod nr telefonu 533 893 424. 
  • Badania lekarskie Przypominam o regularnym wykonywaniu badan lekarskich przez trenujących zawodników (raz na pół roku) i oddaniu kopii tych badan trenerowi.  

                                                        

 Dane do faktury

Uczniowski Klub Sportowy

Fala Swarzędz

62-020 Swarzędz

os. Mielżyńskiego 119B/9

NIP 777-31-95-601

 

          

 

            

 

Pierwszy tytuł wicemistrza Polski zawodniczki UKS Fala Swarzędz

i pierwsza kwalifikacja do finału „A” Mistrzostw Polski

 

59 zawodników z 25 klubów, wystartowało 26 lipca 2015 roku w Olsztynie w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. Pływacy rywalizowali na dystansach - 2,5km; 5km; 7,5km oraz 10 km. Warunki atmosferyczne nie ułatwiały uczestnikom zadania. W trakcie zawodów wiał bardzo silny wiatr i zawodnicy musieli walczyć nie tylko z rywalami, ale także niesprzyjającymi warunkami. Zmagania na wodach otwartych wymagają wielu dodatkowych umiejętności. Trzeba wiedzieć jak radzić sobie z falami, które potrafią co chwilę zmieniać kierunek w którym zmierza pływak. Nie da się wszystkiego przewidzieć, tak jak w przypadku imprez na basenie krytym. Największą niespodzianką mistrzostw była nasza reprezentantka – Joanna Radosz, startująca na dystansie 7,5 kilometra. Do Olsztyna przyjechali reprezentanci Polski w pływaniu długodystansowym, będący po zgrupowaniach kadry i międzynarodowych imprezach. Jeszcze 13 czerwca podczas zawodów z cyklu Grand Prix Polski nasza zawodniczka im uległa. Podium wydawło się więc poza jej zasięgiem. Jednak Asia nie miała do tej pory wakacji. Na basenie spędzała ranki i popołudnia przepływając basen za basenem. Wykazała ogromny hart ducha, pozostając w pewnym momencie sama na torze. Reszta zawodników Fali rozpoczęła wakacje (za wyjątkiem Weroniki i Kacpra Nowickich, którzy zostali powołani na zgrupowanie kadry Polski).

Mistrzostwa Polski były docelową imprezą Joanny w tym roku. Okazało się, że roczny cykl treningowy zaplanowany przez jej trenera - Pana Marka Piekarę - był bardzo precyzyjny i Asia trafiła ze szczytem formy dokładnie w najważniejszą imprezę w tym roku. Po starcie prowadzenie objęła Anna Nita z WKS Śląsk Wrocław. Nie oddała go już do końca wyścigu. Asia natomiast musiała z okrążenia (833m) na okrążenie przedzierać się do czołówki, po tym jak na pierwszej boi nawrotowej, w ogromnym ścisku otrzymała kopnięcie w brzuch. Pomimo bólu realizowała jednak założenia taktyczne, co pozwoliło jej ukończyć wyścig na medalowym, drugim miejscu. Tym samym stała się autorką największego sukcesu „Fali” od momentu powstania Klubu w 2010 roku. To pierwsze podium i pierwszy tytuł wicemistrza kraju zdobyty po pięciu latach intensywnych treningów. Dla Joanny nie jest to koniec pracy oraz zmagań na wodach otwartych. Czekają ją jeszcze starty w Grand Prix Polski w Kryspinowie (5000m) i Gdyni (3000 m na morzu) oraz dwa starty (po 3000m) w Grand Prix Wielkopolski oraz w Pucharze Czterech Jezior w Chodzieży (3000m i 1500m).

 

Autorką kolejnego sukcesu jest Dominika Barczyk. W dniach 3-5 lipca startowała w Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 14 letnich w Olsztynie. Na cztery starty - w dwóch (50m i 100m stylem grzbietowym) wywalczyła udział w finale „A”. Najlepszy wynik uzyskała na dystansie 100 m stylem grzbietowym plasując się ostatecznie na 8 miejscu i bijąc swój rekord życiowy. To także historyczny rezultat, uzyskany tym razem w rywalizacji na basenie krytym. W dotychczasowej historii Klubu jeszcze nikomu przed Dominiką nie udał się ten wyczyn.W drugim finale „A” Dominika zajęła 9 miejsce.

W Letnich Mistrzostwach Polski Juniorów 16 letnich, które odbyły się w dniach 10-12 lipca w Dębicy, Klub reprezentowała Aleksandra Grygier. Na cztery starty - w dwóch (100m i 200m stylem klasycznym) wywalczyła udział w finale „B”. Najlepszy wynik uzyskała na dystansie 200 m stylem klasycznym plasując się ostatecznie na 12 miejscu.

Wszystkie te wyniki wynikają z ciężkiej, codziennej pracy naszych zawodniczek. Są obecne na prawie wszystkich treningach, łącząc naukę i sport. Trzeba też dodać, że osiągnęły wysoki poziom sportowy przy połowie obciążenia treningowego, które jest realizowane w szkołach mistrzostwa sportowego.